PETER KASAN: Orava si zaslúži svoju gala show

PETER KASAN: Orava si zaslúži svoju gala show

Prinášame vám rozhovor s organizátorom NOCI BOJOV. Dozviete sa prečo sa zmenil dátum aj miesto gala show, aj to ako to v budúcnosti s celou akciou vlastne bude.

Posledné tri ročníky NOCI BOJOV sa konali v ružomberskej Koniarni. Prečo ste sa tento krát rozhodli vrátiť gala späť na Oravu?

 

Noc bojov začala písať svoju históriu na Orave a posledné roky sa konala v Ružomberku. Zo strany oravských fanúšikov nám bolo vytýkané, že do Ružomberka je to pre nich ďaleko a tak sme sa vrátili naspäť tam kde Noc Bojov patrí. Hlavným problémom, resp. dôvodom, prečo sa presunula do Ružomberka sú nedostatočné priestory na Orave, kde by sa dala gala takýchto rozmerov organizovať. Hala v Rabči patrí k najvyhovujúcejším.

 

Termín NOCI BOJOV 8 sa tiež preložila z marcového termínu na jeseň, bolo to z nejakých špecifických dôvodov?

 

Vyskúšali sme si jesennú prípravu, aj jarnú prípravu a mne osobne viac vyhovuje z pracovného hľadiska termín na jeseň. Nie sme v žiadnej časovej tiesni a máme dostatok času na prípravu kvalitnej bojovej šou. Prvý krát bude NOC BOJOV v piatok, nie v sobotu a podľa môjho názoru si to ľudia prídu v kľude užiť a víkend budú mať ešte pred sebou.

 

Minulý rok sme v hexagone videli len zápasy podľa pravidiel MMA. Tento rok sa opäť vraciate aj k iným bojovým športom ako K1, či thajský box.

 

Človek keď neskúša, tak nepríde na určité veci. My sme sa minulý rok vybrali cestou čisto len MMA. Väčšina fanúšikov však vníma MMA len z laického hľadiska, ktorá do tohto športu príliš nevidí a zápasy na zemi pre nich neboli atraktívne. Predsa len sú pre nich zaujímavejšie súboje v postoji. Presúvame sa teda opäť k hlavnej myšlienke NOCI BOJOV a to je prezentovať viaceré bojové športy pod jednou strechou.

 

Hoci ostáva do NOCI BOJOV 8 ešte päť mesiacov, môžete prezradiť nejaké top meno akcie?

 

Rokujeme s viacero špičkovými fightermi a môžem povedať, že na Orave sa predstavia tí najlepší domáci – svetoví zápasníci. Konkrétne mená však ešte nechcem prezrádzať. Určite môžeme potvrdiť zápasy o titulové opasky KSL a hlavná karta bude kvalitné okorenená.

 

Na poslednej NOCI BOJOV ostal „nedoriešený konflikt“ čo sa týka zápasu večera Roland Čambal vs. Patryk Rogoz. Neuvažovali ste o možnej odvete?

 

Určite sme nad tým uvažovali, komunikujem s obidvoma stranami. Roland potvrdil, že si to nemá problém s Rogoźom kedykoľvek rozdať. Z poľskej strany som zatiaľ vyjadrenie nedostal, keďže posledné mesiace Patryk netrénoval, ale pomaly sa vracia späť, dokonca už vyhral prvý zápas v K1. Títo chlapci si majú čo vracať a budem rád, keď sa mi ich podarí opäť dostať do jednej klietky.

 

Kam by ste chceli v budúcnosti posunúť gala show?

 

Sú možnosti a ponuky. Rozmýšľali sme aj nad tým, že vytiahneme NOC BOJOV za hranice, ale týmto smerom sa nechcem uberať. Povedal som si, že Orava si zaslúži svoju bojovú gala show, kde si domáci fanúšikovia môžu pozrieť kvalitné zápasy. Verím, že čo sa týka aj priestorov v blízkej budúcnosti sa to zlepší.

 

Tento rok sa budú mať diváci opäť na čo tešiť. Pripravujeme nejaké novinky, viete, že radi experimentujeme a inak to nebude ani tento rok. Predstavia sa opäť špičkoví kulturisti, bikiny fitnesky, armwrestleri, bavíme sa o majstroch sveta a Európy, zápasníci v bojových športov pod strechou športovej haly v Rabči 12. októbra a ten program bude stáť určite za to.

Komentáre