Michal Kirsch: získať opasok je pre mňa obrovská vec

Michal Kirsch: získať opasok je pre mňa obrovská vec

 

Michal Kirsch z Laugaricio Combat Club sa nominoval do súboja o opasok v kategórií do 75kg. Do veľkého finále KSL ostávajú tri mesiace a tak sme Michala trochu vyspovedali.

 

 

Michal ako hodnotíš svoje pôsobenie na 7. ročníku KSL?

Moje zápasy na lige hodnotím  tak že boli to dosť náročné zápasy, kedže sa chalani stále viac a viac posuvajú ku predu. Podarilo sa mi prebojovať do finále a ja som za to rád. Ale musím uznatťboli to dosť kvalitné zápasy. Som veľmi rád že môžem zápasiť na takomto super Galavečeri ako je Noc Bojov, ktorý už na Slovensku patrí medzi špičku.

Čo pre teba znamená že si sa nominoval do finále o opasok KSL?

Tak zápas o opasok znamená pre každého zápasníka strašne veľa, pretože sa môže stať najlepším bojovníkom svojej kategórie v danej oranizácií takže je to pre mňa obrovská vec a je to aj hlavná podstata prečo to celé robím.

Pripravuješ sa nejako špeciálne na svojho súpera? 

Pripravujem sa teraz veľmi tvrdo, mám dobrých sparingov,tréneri dbaju na moje chyby z predošlých zápasov a poučujú ma o chybách, aby sa viac nestavali. Takže sa mi venujú po technickej a taktickej stránke veľmi dobre. Tak tiež je tu silová a kondičná príprava ktorá je veľmi náročná, ale za ten úspech to stojí.

Kto je pre teba najväčšou oporou?

Tak nemám konkrétnu osobu, pretože cítim obrovskú oporu v tréneroch, od všetkých chalanov v gyme, pretože sa veľmi snažia, aby som bol vždy čo najviac pripravený. Potom je tu môj brat, ktorý to prežíva všetko so mnou, či uz pri tréningoch alebo v rohu pri zápase... Rodina a v neposlednom rade moja snúbenica. 

Čo by si odkázal fanúšikom?

Tak fanúšikom by som odprúčal už kupovať teraz vstupenky, lebo toto gala bude plné zaujimavých zápasov a bude to peklo! Takže 13.októbra sa uvidíme v hale v Rabči!

Galéria

Komentáre